نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: نهضت عاشورا همواره به ما آموخت که هرگز با ظالمان سازش نکنیم و در برابر دشمنان دین خدا با هر هزینه‌ای ایستادگی کنیم و از قدرت‌های جهانی نیز نهراسیم.

به گزارش پایگاه خبری  خبر گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) اظهار داشت: تمام نیازمندی‌های انسان برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت را در کتاب الهی بیان شده است لذا قرآن و اهل‌ بیت(ع) بهترین الگو برای تکامل و سعادت انسان‌ها هستند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به ویژگی‌ها و راهکارهای مربوط به تربیت کودکان و نوجوانان عنوان کرد: امروز دنیای سلطه در حال ارائه الگوهایی به جامعه هستند که هدف‌شان به انحراف کشیدن انسان‌ است از این رو دنیای سلطه حتی برای پوشش و رفتارهای زندگی انسان‌ها هم الگوسازی می‌کند.

آیت‌الله فلاحتی، پیروی از دستورات قرآن و اهل بیت(ع) را بهترین راه برای سعادت انسان‌ها دانست و افزود: امروز حتی برخی دانشمندان دنیا با وجود رشد سرسام‌آور زندگی مدرنیته غرب، اما باز خود را نیازمند به مسائل دینی، کتاب و سنت مسلمانان می‌دانند البته اسلام نیز سرشار از معنویات است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه انسان‌ها برای سعادتمندی در دنیا و آخرت نیاز به هیچ کتاب و نسخه‌ای غیر از قرآن و سخنان اهل بیت(ع) ندارند گفت: امام علی(ع) در نهج‌البلاغه فرمودند که سعادت انسان‌ها در پیروی از خاندان پیامبر(ص) است زیرا در این مسیر علامت‌های روشنی وجود دارد که انسان را از گمراهی نجات می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد به دنبال الگوهای مختلف رفتاری و پوششی که مختص بیگانگان است هستند خاطرنشان کرد: بهترین الگوها در اسلام بیان شده و اگر انسان‌ها محب اهل بیت(ع) باشند خداوند نیز آنها را به سمت مسیر درست، الگو و کردار صحیح راهنمایی می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن حتی اصحاب و یاران صالح پیامبر(ص) را به عنوان الگوی زندگی انسان‌ها معرفی کرده است ابراز داشت: بنابراین کسی که به خدا و روز قیامت اعتقاد داشته باشد و از دستورات اهل بیت(ع) پیروی کند به سعادت حقیقی می‌رسد.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به قیام ۱۷ شهریور ماه سال ۵۷ و کشته شدن جمعی از مردم توسط مأموران رژیم پهلوی خاطرنشان کرد: در آن جمعه سیاه، رژیم منحوس پهلوی جمعی از مردم تظاهرات‌کننده ما را به خاک و خون کشید.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر رشت با اشاره به واقعه تاسوعا و عاشورا حسینی افزود: عاشورای حسینی همچنان ماندگار است و اراده الهی بر این بود که عاشورا محکی برای انسان‌های در مسیر حق باشد لذا هر کسی که بتواند خود را با دریای بی‌کران‌ نهضت حسینی هماهنگ کند سرانجامش ختم به خیر می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان به تجمع هیئات مذهبی در مکانی مانند میدان شهدای ذهاب رشت در روز عاشورا اشاره کرد و اظهار داشت: تجمع این هیئت‌های مذهبی در یک مکان در کل کشور نشان‌دهنده وحدت مسلمانان و میزان ارادت مسلمانان به اهل بیت(ع) است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه پیام‌های عاشورای حسینی نه تنها در یک مقطع زمانی بلکه امروز هم چراغ زندگی انسان‌ها است گفت: نهضت عاشورا به ما آموخت که هرگز با ظالمان سازش نکنیم و در برابر دشمنان دین خدا با هر هزینه‌ای ایستادگی کنیم و از قدرت‌های جهانی نیز نهراسیم.

وی با اشاره به سقوط موریانه‌ای آمریکا افزود: مذاکره امام حسین(ع) با یزیدیان برای لغو تحریم‌ها و رفع نیازمندی نبود بلکه جهت اتمام حجت با دشمنان دین خدا بود و امروز هم مردم کشورهایی نظیر یمن و فلسطین همانند مردمان ایران در دوران انقلاب در حال ایستادگی در برابر ظلم هستند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به گام سوم دولت برای در برخورد با دولت‌های زورگو و اروپایی افزود: کشورهای فرانسه و انگلیس یک سال است که دست خوش بحران‌های مختلف شدند و در آینده کشور آلمان هم به سرنوشت آنها دچار می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی گفت: اینکه دولتمردان ما شرایط فعلی کشورهایی نظیر فرانسه و انگلیس را فهمیدند و پی به نقطه ضعف آنها بردند بسیار خرسند کننده است اما ما باید از این نقطه ضعف اروپاییان جهت پیشبرد اهداف خود و حفظ آرمان‌های انقلاب استفاده کنیم‌.

امام جمعه رشت با بیان اینکه انتقاد‌های ما از مسئولان در واقع یک طرح و راهکار برای مسئولان است افزود: به دولتمردان می‌گوییم که به لبخند زهرآگین، وعده‌های بی‌اساس و تماس‌های تلفنی اروپاییان اعتماد نکنید حتی به مطالبات حداقلی هم اکتفا نکنید.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر رشت با بیان اینکه ملت ایران با بصیرت و متدین هستند و شرایط مختلف را درک می‌کنند ابراز داشت: ما حتی مسئولان و مردم ایران را با مردم و مسئولان دیگر کشورها مقایسه نمی‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه مسئولان باید در سریع‌ترین زمان ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم را افزایش دهند افزود: اینستکس اروپایی هم نتیجه نمی‌دهد و دلیل اینکه برخی افراد داخل کشور هنوز با مطبوعات مصاحبه می‌کنند و بر این عقیده هستند که آمریکا نرمش نشان داده را نمی‌دانیم.

آیت‌الله فلاحتی با تأکید بر اینکه ما با آمریکا و اروپاییان که به هیچ کدام از تعهداتشان در برجام عمل نکردند به هیچ عنوان بار دیگر مذاکره نمی‌کنیم ابراز داشت: مسئولانی که دفعه قبل برای رفع بحران‌ ملی سر میز مذاکره نشستند امروز می‌دانند که دشمن، دشمن است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه رهبر انقلاب نیز تأکید کردند که جنگ نظامی آمریکا با ایران به هیچ وجه اتفاق نمی‌افتد افزود: ما توانستیم نیروهای نظامی آمریکا را در خلیج فارس دستگیر کنیم و حتی پهپاد جاسوسی آنها را مورد اصابت قرار دادیم و ترامپ از اینکه ایران کشتی آنها را به جای پهپاد مورد هدف قرار نداده از ما تشکر کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه آمریکا قبل از برجام هم دشمن ما بود و هنوز هم دشمن است ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران هرگز تجاوزگر نیست و از تمام مسلمانان مظلوم کشورهای دنیا نظیر یمن و فلسطین حمایت می‌کند.

آیت‌الله فلاحتی افزود: دولتمردان باید به مردم بگویند که بار قبل برای رفاه حال مردم و رفع بحران‌ها مذاکره کردند اما باید دشمن را دشمن بدانند و البته مردم ما هم از درک درستی برخوردار هستند و آغاز و پایان تمام اقدامات و حرکات مسئولان را به درستی تجزیه و تحلیل می‌کنند.