رئیس شبکه دامپزشکی آستارا گفت: ماموران این شبکه طی مرداد ماه امسال در گمرک این شهرستان، بر ورود یک میلیون و ۹۳۰ هزار و ۵۶۱ کیلوگرم گوشت گرم گوسفند به کشور، پایش و نظارت بهداشتی کردند.

به گزارش پایگاه خبری  خبر گیلان به نقل از ایرنا ، حبیب بنی رستم روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان گوشت گرم گوسفند در قالب ۱۶۲ کانتینر از خارج از کشور به آستارا وارد و به تهران حمل شد و دفتر قرنطینه دامپزشکی در مردادماه، به صادرات ۳۱۷ هزار و ۴۰۵ کیلوگرم محصول لبنی از قبیل خامه و پنیر نیز نظارت کرده است.

وی بیان کرد: فرآورده های خام دامی و لبنی در صورت نیاز، توسط کارشناسان دامپزشکی نمونه برداری و آزمایش می شود و در مرداد ماه، محموله ای به دلیل مشکلات بهداشتی به کشور مبدا عودت نشده است.

رئیس شبکه دامپزشکی آستارا ادامه داد: در ماه محرم نظارت بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و لبنی، قصابی ها و مرغ فروشی ها با فعالیت چهار مامور این شبکه آغاز شده و با همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره های صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی، گشت های مشترک دایر است.

بنی رستم از شهروندان خواست هنگام خرید گوشت دام و مرغ، به تاریخ تولید و انقضاء یا مهر سلامت دامپزشکی دقت کنند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و با سه گمرک زمینی، دریایی و ریلی از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.