وزیر کشور با اشاره به فراهم شدن مقدمات برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال، تأکید کرد: انتخابات مجلس در فضای امن، قانونی و با مشارکت بالای مردمی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر گیلان  ، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح دوشنبه در بدو ورود به استان گیلان در فرودگاه سردار جنگل رشت در جمع خبرنگاران با تأکید بر برگزاری قانونمند و باشکوه انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: هماهنگی‌های لازم برای برگزاری انتخابی خوب، قانونمند و باشکوه انجام شده است.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها اعم از شورای نگهبان و دستگاه‌های امنیتی و سایر دستگاه‌های مربوطه اقدامات لازم را انجام داده‌اند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در این زمینه هماهنگی‌های لازم انجام شده است، تصریح کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته و هماهنگی‌های انجام شده انتخابات امسال در فضایی امن، سالم و قانونمند برگزار می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به ساز و کارها و نحوه برگزاری الکترونیکی انتخابات، تأکید کرد: امسال با هماهنگی‌ها انجام شده احراز هویت و صلاحیت‌ها کاندیداهای مجلس شورای اسلامی به صورت کاملاً الکترونیکی انجام خواهد شد.

وزیر کشور با بیان اینکه این گام بلندی در برگزاری انتخابات است، گفت: در بقیه موارد نیز توافقاتی انجام شده که برنامه‌ها و اقدامات براساس این توافقات صورت خواهد گرفت.

رحمانی فضلی همچنین به نقش و حضور مردم اشاره و بیان کرد: مشارکت حداکثر مردم در انتخابات مهم‌ترین اولویت دست اندرکاران برگزاری انتخابات مجلس است.