رئیس اداره تعزیرات حکومتی آستارا گفت: امسال تا پایان مرداد ماه، ۴۷۳ پرونده تخلف صنفی حوزه کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و بهداشت، درمان و دارو به این اداره وارد و ۴۵۱ فقره آن مختومه شده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر گیلان به نقل از ایرنا ،سید عیسی محسن پور روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از اول سال جاری تا پایان مرداد ماه ۳۰۰ پرونده تخلفات صنفی در حوزه کالاها و خدمات نظیر گرانفروشی و کم فروشی، ۹۹ پرونده در خصوص قاچاق کالا و ارز و ۷۴ پرونده در حوزه تخلفات بهداشتی، دارو و درمان به اداره تعزیرات حکومتی آستارا وارد شده است.

وی افزود: با رسیدگی کامل به ۴۵۱ پرونده و اعمال جریمه و جزا بر محکومان آنها، هشت پرونده در حوزه تخلفات صنفی کالا و خدمات و ۴۴ پرونده در خصوص قاچاق کالا و ارز، باقیمانده و در دست رسیدگی است.

وی ادامه داد: پرونده های ارجاع شده به این اداره حاصل تلاش ماموران و بازرسان اداره های صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، بهداشت و درمان و نیروی انتظامی است و بازرسی ها در کنترل و تنظیم بازار، تاثیرگذار است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی آستارا در آستانه سال تحصیلی جدید، توجه به بازار نوشت افزار و پوشاک مدارس را ضروری دانست و از آمادگی این اداره، برای بررسی پرونده های تخلفات صنفی این حوزه و برخورد قانونی با متخلفان خبر داد.

محسن پور از بازرسان و ماموران تنظیم بازار خواست، با پیگیری و رسیدگی دقیق به گزارش ها و شکایت های مردمی، شاکیان را نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقتصادی مطمئن سازند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و حدود پنج هزار واحد صنفی در بازارها و بازارچه های آن فعال است.