در سومین روز از هفته دولت از یک واحد بوم گردی با میزان مبلغ ۵۵۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر گیلان  ،در سومین روز از هفته دولت با حضور سرپرست استانداری گیلان و فرماندار لاهیجان از یک واحد بوم گردی با میزان اعتبار ۵۵۰ میلیون و با زیربنا ۲۵۰ متر به بهره‌برداری رسید.

برای ساخت این واحد بوم گردی ۲۵۰ میلیون تومان وام به بخش خصوصی برای ساخت آن اختصاص داده شده بود که می‌تواند برای جذب گردشگر در این شهرستان مفید واقع شود، همچنین در هفته دولت ۳۷ پروژه گردشگری شامل ۲۲ واحد بوم گردی و هتل‌آپارتمان با میزان اعتبار ۵۴۰ میلیارد ریال در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست استانداری گیلان در حاشیه در حاشیه افتتاح پروژه‌های عمرانی در شهرستان لاهیجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه استان استفاده شود، اظهار کرد: ما در استان گیلان و شهرستان لاهیجان دارای ظرفیت بسیار خوبی در بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری هستیم که باید مسؤولان با جذب این سرمایه‌ها به توسعه منطقه کمک کنند.

ارسلان زارع با اشاره به نقش همدلی در پیشرفت جامعه گفت: برای انجام هر پروژه عمرانی در کشور نیاز به همدلی و وحدت در بین نهادها و ارگان‌های مختلف است که خوشبختانه در استان گیلان شاهد وحدت بسیار خوبی هستیم.

وی با اذعان به اینکه باید استان گیلان دارای ظرفیت‌های گردشگری بسیار خوبی است، تصریح کرد: برای توسعه استان باید از همه ابزارها ازجمله واحد بوم گردی استفاده کرد زیرا این واحدها به ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی منطقه کمک می‌کند.

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به نقش توسعه واحدهای بوم گردی در جذب گردشگر افزود: استان گیلان دارای فرهنگ بسیار غنی در طول تاریخ است که باید این فرهنگ و صنایع‌دستی را برای گردشگران معرفی کرد به همین دلیل واحدهای بوم گردی بهترین روش برای معرفی فرهنگ گیلان است.

زارع یکی از ویژگی‌های واحدهای بوم گردی حفظ محیط‌زیست دانست و‌ بیان کرد: دولت تأکید بسیار زیادی برای حفظ محیط‌زیست در کشور دارد زیرا حفظ محیط‌زیست باعث نشاط در جامعه شده و‌ در ساخت واحدهای بوم گردی توجه بسیار زیادی به حفظ محیط‌زیست شده است.

به گزارش خبر گیلان، از یک واحد تولیدی چای با میزان اعتبار دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ایجاد اشتغال ۶۵ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم به بهره برداری رسید.