رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: در راستای هوشمند سازی شهر رشت نیز اقدامات موثری در دست انجام است و حدود ۱۲ ماه آینده شهرداری رشت کاملا به سیستم الکترونیک مجهز می‌ شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر گیلان  ، اسماعیل حاجی پور عصر امروز در نشست خبری در نشست خبری در ساختمان جلسات شورای رشت با اشاره به اینکه قصد داشتم همانند یک پدر در شورا حضور داشته باشم، اظهار کرد: حالا که با اعتماد همکارانمان در این جایگاه قرار گرفته‌ام تمام توانم را برای خدمت به شهروندان به کار می‌گیرم و قصد دارم به آرزوی مردمان دیار میرزا کوچک جامع عمل بپوشانم.

وی با تأکید بر اینکه برای تحقق آرزوهای مردم رشت به چندین آیتم نیاز داریم، افزود: آرامش، در کنار هم بودن و ایرادات بیخود از یکدیگر نگرفتن بسیار در تحقق این امر حائز اهمیت است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه رشت نیازمند کار و تلاش است، گفت: برای رسیدن به اهدافمان باید در مجموعه شورا، شهرداری و شهروندان آرامش ایجاد کنیم و باید کم حرف زد و بیشتر عمل کنیم.

 حاجی پور با اشاره به اینکه رسانه‌ها در تحقق شهر مورد پسند مردمان دیار میرزا کوچک می‌توانند بسیار موثر باشند، تصریح کرد: بهترین پاسخ برای کسانی که احیانا قصد ایجاد مشکلاتی را دارند عمل کردن است و باید تمام توانمان را در راستای آبادانی و توسعه شهر رشت به کار بندیم.

وی با تأکید بر پاک کردن غبار مظلومیت از چهره رشت افزود: اگر میرزا کوچک در این دوران زنده بود یقینا نسبت به وضعیت موجود گلایه می‌کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشتبا بیان اینکه رسانه در وصل و فصل کردن بین افراد بسیار تاثیرگذار است، گفت: از رسانه‌ها انتطار دارم به جای پرداختن به حواشی که ممکن است به درگیری و تنش بین دو نفر دامن بزند خودداری کنند و قلم‌های خود را در راستای رفع مشکلات شهر به کار بگیرند.

حاجی پور با تأکید بر اینکه اسرار داخل مجموعه نباید به بیرون انعکاس پیدا کند، بیان کرد: اقدامات خوبی در رشت آغاز شده است و به زودی این موارد را که شاید جزو آرزوی پدران و مادران ما بوده را در شهر رشت اجرایی می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها می‌توانند آرامش را در شهر حفظ کنند، گفت: من برای کار کردن آمده‌ام و دیگر هیچ فردی شرایط نابسامان را از ما نمی‌پذیرد و سالها تجربه‌ام را برای رفع مشکلات شهر به کار می گیرم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه به جای پرداختن به حواشی باید اقدامات بزرگ در رشت انجام شود، تصریح کرد: بهبود وضعیت رودخانه‌ها، زباله سراوان، راه‌اندازی تراموا، احداث دستگاه زباله سوز از جمله موارد اولویت‌داری است که به جای پرداختن به حواشی باید تمام حواسمان را برای رفع این مشکلات به کار گیریم.

حاجی پور با بیان اینکه یکی از مدرن‌ترین زورخانه‌های کشور در رشت راه اندازی می شود بیان کرد: در راستای هوشمند سازی شهر رشت نیز اقدامات موثری در دست انجام است و حدود ۱۲ ماه آینده شهرداری رشت کاملا به سیستم الکترونیک مجهز می‌ شود.

وی با اشاره به اینکه انتقادات از شورا و شهرداری بر اساس اخلاق مداری باشد، افزود: اگر رسانه‌ای بخواهد نسبت به اعضای شورا و شهردار رشت تهمت و افترا بزند با تمام احترامی که برای خبرنگاران قائل هستم از ورودشان به صحن جلسات شورا جلوگیری می‌کنم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تأکید بر اینکه روز معینی را به دیدار با خبرنگاران اختصاص می‌دهم، گفت: خبرنگاران نیز جزو شهروندان هستند و یقینا باید فرصتی برای بیان مشکلات شخصی خود در اختیار داشته باشند.