مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ایجاد ۲۰۰ فرصت شغلی در این استان خبر داد و گفت: برای پروژه‌های قابل افتتاح این اداره کل در هفته دولت بالغ بر ۵۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر گیلان به نقل از تسنیم ، شهرود امیرانتخابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ۳۷ پروژه را برای افتتاح در هفته دولت امسال آماده کرده است اظهار داشت: برای اجرای این تعداد پروژه و طرح در استان گیلان اعتباری بالغ بر ۵۴۰ میلیارد ریال هزینه صرف شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه در صورت بهره‌برداری از این تعداد طرح و پروژه برای ۲۰۰ نفر امکان اشتغال فراهم می‌شود عنوان کرد: ۱۲۰ میلیارد ریال از مجموع سرمایه‌گذاری‌های انجام شده برای اجرلی طرح‌های هفته دولت امسال این اداره کل از سوی بانک‌ها تأمین شده است.

امیرانتخابی تأمین معادل ۱۸ میلیارد ریال از اعتبارات لازم جهت اجرای پروژه‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی گیلان از محل اعتبارات ملی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: اجرای ۵ پروژه حوزه میراث فرهنگی با محوریت بازگشایی بخش شرقی قلعه رودخان از جمله طرح‌های هفته دولت امسال محسوب می‌شوند.