مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: رفتار برخی پزشکان که توجه بیش از اندازه به مسائل مالی دارند دور از تقوای پزشکی است از این رو پزشکان باید به افراد مستضعف جامعه توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر گیلان ،حجت‌الاسلام غلامحسن تسخیری امروز در مراسم بزرگداشت روز پزشک در سالن اجتماعات درمانگاه امام سجاد(ع) در رشت اظهار داشت: طبق روایات، علوم مختلف به سه دسته تقسیم شده که علم فقه برای دین، علم طب برای بدن‌ها و علم صرف و نحو برای صحبت کردن به شیوه درست است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان به نیازهای مردم برای کارهای دنیا و آخرتشان اشاره کرد و افزود: مردم برای انجام امور خود در دنیا و آخرت به سه چیز نیاز دارند که ولی‌فقیه دانشمند و پرهیزگار، امیر و فرمانروای قابل اطاعت و پزشک بصیر و مورد اعتماد جزء آن سه دسته به شمار می‌روند.

تسخیری با بیان اینکه هر یک از علوم مانند علم فقه، علم طب و علم صرف و نحو دارای قواعدی هستند عنوان کرد: علم طب در اسلام دارای جایگاه ویژه‌ای است لذا بخش مهمی از روایات و آموزه‌های دینی ما نیز به علم طب اختصاص دارد تا جایی که امروز برخی دانشمندان به بخشی از آداب و رمزهای طب اسلامی پیامبران ما پی بردند.

وی با اشاره به طبابت اسلامی پیامبران و خواص ویژه برخی  نعمات خداوند که در قرآن کریم نیز به آن اشاره شده است خاطرنشان کرد: یکی از آن نمونه‌ها، خواص انجیر و زیتون برای درمان انسان است که چندین بار در قرآن کریم به آن اشاره شده است بنابراین قرآن تنها یک کتاب مختص به مسائل معنوی نیست.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه قرآن باید هر روز تفسیر شود زیرا قرآن برای هر اصل، عمل و زمانی حرف دارد و تنها مربوط به دوران خاصی نیست ابراز داشت: در قرآن کریم همواره به ابعاد و بخش‌های مختلف زندگی انسان نظیر مسائل خانوادگی و پزشکی اشاره و تأکید شده است.

تسخیری به میزان توجه اکثر روایات و آموزه‌های دینی ما به احساس مسئولیت و تعهد طبیب اشاره کرد و اظهار داشت: طبیبی که درمان زخمی را رها کند در واقع اقدام او با اقدام کسی که زخم را بر بدن بیمار نشانده یکی است بنابراین دارا بودن تقوای پزشکی از جمله خصوصیات یک طبیب باید باشد.

وی با تأکید بر اینکه طبیب باید تمامی قوانین و مقررات پزشکی را در طبابت رعایت کند تصریح کرد: هر کسی که شغلش طبابت است باید از خدا بترسد و خیرخواه مردم باشد و در کار خود نیز جدیت به خرج دهد همچنین ایجاد آرامش در مریض از جمله وظایف پزشک است زیرا طبیب می‌تواند باعث امیدواری مریض شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با انتقاد از رفتار برخی پزشکان که مادیات برای آن‌ها اولویت دارد گفت: رفتار برخی پزشکان که توجه بیش از اندازه به مسائل مالی دارند دور از تقوای پزشکی است از این رو پزشکان باید به افراد مستضعف جامعه توجه بیشتری داشته باشند.