نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: دانشگاه‌ها بایستی مسیر خود را در جهت تربیت افراد کارآفرین قرار دهند تا جوانان پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند وارد عرصه کار شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر گیلان ،آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار فرماندار، مدیران شهرستان، بخشداران و شهرداران با وی به‌مناسبت هفته دولت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: آغاز هفته دولت را به تمام خدمتگزاران و مدیران و مسئولان نظام جمهوری اسلامی تبریک می‌گویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلف خدمات گوناگونی را به مردم ارائه می‌دهند که مردم از بعضی از این خدمات اطلاعی ندارند و از سوی دیگر مطالبات جامعه آنقدر زیاد است که کارهای انجام شده دیده نمی‌شود.

وی به تعداد بالای افراد بیکار تحصیل‌کرده در سطح کشور اشاره کرد و ابراز داشت: تعداد افراد تحصیل‌کرده بیکار در کشور ما دو برابر افراد بیکار کم سواد است و این امر مایه شرمندگی ما می‌شود و نشان‌دهنده نوعی نقص است.

امام جمعه رشت با تأکید بر تربیت جوانان کارآفرین در مراکز آموزشی تصریح کرد: مراکز آموزشی و به‌ویژه دانشگاه‌ها بایستی مسیر خود را در جهت تربیت افراد کارآفرین قرار دهند تا جوانان پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند وارد عرصه کار شوند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به پیشرفت خوب کشور در سند چشم انداز عنوان داشت: دشمنان در رابطه با مسئولان بسیار جوسازی کرده‌اند و باعث شدند که عده‌ای تمام آمارهای بیان شده توسط مسئولان را کذب بدانند در حالیکه همه این آمارها دروغ نیست.

وی بر تلاش بیشتر مسئولان در رابطه با تسهیل فضای کسب و کار و رفع موانع تولید در جامعه تاکید کرد و گفت: فضای عرضه و تقاضا به جهت شرایط سیاسی حاکم بر کشور می‌طلبد که میزان تولید را افزایش دهیم و موانع رونق تولید را برطرف کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان افزود: تورم موجود در کشور باعث نگرانی همه مسئولان است اما باید بدانیم که این تورم یک ظرفیت است و بایستی مسئولان اقتصادی کشور تلاش کنند تا تولید کنندگان در پیچ و خم اداری از کار خود پشیمان نشوند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه مسئولیت همانند یک امانت بر گردن افراد است تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم از مردم می‌خواهد که امانت را به اهل آن بسپارند لذا مردم بایستی هنگام انتخابات به شایستگی افراد توجه کنند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه مطالبات جامعه بسیار گسترده و فراوان است بیان داشت: نمی‌توان به تمام مطالبات جامعه پاسخ داد اما مسئولان وظیفه دارند که به حرف و دردهای مردم گوش کرده و آنها را به شکلی صحیح و شایسته راهنمایی کنند.

امام جمعه رشت خدمت صادقانه به مردم را مایه آرامش روح و روان دانست و ابراز داشت: اگر کسی نمی‌تواند گرهی از مشکلات مردم باز کند حداقل کار ممکن این است که مشکلی به مشکلات زندگی آنها اضافه نکند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان خواستار توجه و نظارت مسئولان به افراد زیرمجموعه آنان شد و خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات و فسادهای موجود در جامعه به‌خاطر عدم نظارت درست بر عملکرد افراد است.

وی با بیان اینکه نظارت بر زیردستان دیگرصیانتی است گفت: مسئولان بایستی با خودصیانتی از بروز مشکلات جلوگیری کنند و بسیاری از کارها که به‌صورت عرف باید انجام شود را برای رضای خدا انجام دهند که این امر خود صیانتی و تقوای مسئولان و مدیران را می‌طلبد.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه مسئولان بایستی در برخورد با مردم مهربان و خوش اخلاق باشند بیان کرد: دست مسئولانی که صادقانه و مخلصانه برای مردم کار می‌کنند را می‌بوسم و از آنها قدردانی می‌کنم.

فرماندار شهرستان رشت نیز در این دیدار با اشاره به افتتاح ۶۱۵ پروژه در حوزه‌های عمران شهری و روستایی، فرهنگ و گردشگری همزمان با هفته دولت در این شهرستان عنوان کرد: این پروژه‌ها با اعتبار ۳۷۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

میرشمس مومنی‌زاده با بیان اینکه بهره‌برداری از این پروژه‌ها وضعیت اشتغال استان را بهبود می‌بخشد تصریح کرد: با بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور هزار و ۴۷۷ فرصت شغلی ایجاد می‌شود که ۷۲۳ اشتغال موقت و ۶۵۴ اشتغال دائمی است.