آستانه اشرفیه- دومین دوره جشنواره ورزشی آستانه اشرفیه با معرفی نفرات برتر رشته‌های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر گیلان ، اختتامیه دومین جشنواره ورزشی آستانه اشرفیه با هدف توجه به ورزش همگانی، ایجاد نشاط در جامعه و با شعار «ورزش، نشاط، تحرک جوانان» و با معرفی قهرمانان رشته‌های مختلف ورزشی برگزار شد.

لزوم توجه به ورزش برای ایجاد نشاط اجتماعی

فرماندار آستانه اشرفیه شامگاه جمعه در آیین اختتیامیه این جشنواره ورزشی با بیان اینکه ورزش سبب ایجاد نشاط در جامعه می شود، اظهار کرد: یک جامعه برای پیشرفت نیاز به سرگرمی و نشاط دارد و مسئولان باید با برگزاری مراسمات ورزشی و فرهنگی به ایجاد نشاط در جامعه کمک کنند.

رحیم حیدری بهترین راه ایجاد نشاط در جامعه را توجه به ورزش همگانی عنوان کرد و افزود: باید برنامه‌ریزی مناسبی در این حوزه در شهرستان آستانه اشرفیه انجام شود.

وی با اشاره به تحرک پایین جوانان در جامعه، تصریح کرد: ماشینی شدن زندگی سبب کاهش تحرک در میان مردم به نسل جوان شده است به همین دلیل شعار دومین جشنواره ورزشی شهرستان آستانه اشرفیه، «ورزش، نشاط، تحرک جوانان» است.

حیدری با تاکید بر برگزاری مسابقات ورزشی با هزینه بسیار کم، بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های ورزشی با هزینه اندک به همگانی شدن ورزش در بین شهروندان به عنوان یک نیاز روزانه کمک می کند.

وی با بیان اینکه باید زمینه لازم برای استعداد یابی در حوزه ورزش توجه شود، گفت: با شناسایی استعدادهای ورزشی، جوانان به حضور بیشتر در عرصه‌های ورزشی ترغیب شده و از زندگی ماشینی فاصله می گیرند.

فرماندار آستانه اشرفیه ضمن قدردانی از همه ارگان‌ها در این شهرستان، افزود: برگزاری این جشنواره کار بسیار بزرگ و مهمی بود که بدون همدلی و وحدت در سطح شهرستان اجرای آن امکان پذیر نمیشد.