فرماندار صومعه سرا گفت: مهم ترین اولویت مسئولان در شهرستان صومعه سرا حضور در کنار مردم و رسیدگی به مشکلات آنها است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر گیلان ،سیدجلال سید محمدی صبح شنبه در آغاز ویژه برنامه‌های هفته دولت با مدیران دستگاه‌های اجرایی صومعه سرا با حضور در دفتر امام جمعه این شهرستان ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گزارشی از اقدامات صورت گرفته در یکسال گذشته در شهرستان صومعه سرا داد.

بهره برداری از ۱۷۱ پروژه با اعتبار ۲۱ میلیارد تومانی

فرماندار صومعه سرا در ادامه این دیدار با اشاره به نقش و جایگاه مردم در انقلاب اسلامی، گفت: یکی از اولویت‌های ما این است که در میان مردم و در کنار آنها باشیم.

وی با بیان اینکه مسئولین از جنس مردم هستند و به واسطه انتخاب آنها در این جایگاه حضور دارند، افزود: رسیدگی به مشکلات و دغدغه‌های مردم اولویت اصلی مسئولان شهرستان صومعه سرا است.

سید محمدی در ادامه با بیان اینکه روستاگردی و حضور مسئولان در سطح روستاها برای بررسی مسائل و مشکلات و ارائه راهکارها یکی از طرح‌هایی مورد توجه در شهرستان صومعه سرا است، تصریح کرد:  تلاش ما تداوم این برنامه بوده و در کنار اجرای آن روزهای زوج هر هفته نیز مسئولان شهرستان با حضور در یک بخش به مسائل و مشکلات آن بخش رسیدگی می کنند.

وی دیدار از خانواده‌های شهدا و رسیدگی مشکلات و مسائل آنها را یکی دیگر از برنامه‌ها و اولویت‌های شهرستان عنوان کرد و گفت: در طی ماه‌های گذشته بر اساس دستورالعمل استاندار گیلان شاهد حضور ۲۱ مدیرکل در شهرستان صومعه‌سرا در راستای رفع مسائل و مشکلات بوده‌ایم.

فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه هفته دولت فرصتی مناسب برای بیان عملکردهای دولت و دستگاه‌های اجرایی است، اظهار کرد: همزمان با هفته دولت ۱۷۱ پروژه عام المنفعه در شهرستان صومعه سرا با بیش از ۲۱ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری می رسد.

سید محمدی ادامه داد: از این تعداد ۲۷ پروژه در حوزه راهداری، ۱۰۶ پروژه در حوزه برق‌رسانی، اصلاح، نصب و توسعه، چهار طرح بوم‌گردی، سه پروژه صندوق کارآفرینی امید، ۱۱ پروژه پل و راه‌سازی، بهره برداری از ۳۴ مسکن مددجویی و طرح‌های پرورش ماهی و شهرسازی است.

لزوم توجه مسئولان به توصیه‌های رهبری 

در ادامه این دیدار نیز امام جمعه صومعه سرا ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت به مسئولان این شهرستان، اظهار کرد: مسئولان در هفته دولت بیشتر به فکر مردم باشند.

حجت الاسلام محمد مهدی راشدی نوری با تاکید بر لزوم حضور مسئولان در دستگاه‌های اجرایی برای پاسخگویی به مطالبات مشکلات مردم، افزود: در هفته دولت تلاش شود تا مسئولان بیشتر پذیرای مردم و رسیدگی به مشکلات آنها باشند.

وی همچنین به دیدار مقام معظم رهبری با دولتمردان اشاره کرد و گفت: در این دیدار رهبری معظم توصیه‌های به دولتمردان کردند که باید سرلوحه امور آنها قرار گیرد.

حجت الاسلام راشدی نوری با اشاره به نامه حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر درباره ویژگی‌ها مدیران حکومت اسلامی، تصریح کرد: در این نامه به مالک توصیه کردند که چگونه با مردم برخورد کرده و ارتباط داشته باشد.

گفتنی است پیش  از این دیدار نیز فرماندار صومعه سرا به همراه مسئولان دستگاه‌های اجرایی با حضور در گلزار شهدا با نثار شاخه‌های گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند. دیدار با خانواده شهید صالح عربانی از دیگر برنامه‌های این روز در صومعه سرا بود.