همایش بزرگ «از غدیر تا عاشورا» با هدف تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر در رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر گیلان به نقل از تسنیم ، همایش بزرگ «از غدیر تا عاشورا» عصر امروز با حضور آمران به معروف و ناهیان از منکر استان گیلان با هدف تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان در این مراسم ضمن تبریک عید غدیر اظهار داشت: اقدامات بسیاری در استان گیلان برای احیای امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با منکرات در جامعه انجام شده که آموزش روش‌های گوناگون این فریضه الهی را نیز به دنبال داشت.

حسن کربلایی با بیان اینکه اکثر مسئولان استان گیلان، سپاه قدس و جریانات سیاسی مختلف برای مبارزه با منکرات خیابانی، منکرات تفرج‌گاه‌ها، اداره‌‌ها و مواردی از این دست پا به میدان گذاشتند افزود: در رابطه با مبارزه با منکرات در فصای مجازی نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان برای دریافت گزارشات مردم از منکرات آمادگی دارد گفت: گروه‌های مختلف جهادی برای مبارزه با منکرات شکل گرفته و همچنین کسانی که می‌توانند در این مسیر کمک کنند می‌توانند به ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان مراجعه کنند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان خاطرنشان کرد: سپاه قدس گیلان و دادستان این استان رسماً به ما اعلام کردند که منکرات اتفاقی و سازمان‌دهی شده را به آنان گزارش دهیم تا برخورد جدی در این رابطه صورت گیرد و ما نیز اقدامات لازم را انجام دادیم.

کربلایی با اشاره به سیاست تشویق آمران به معروف و ناهیان از منکر تصریح کرد‌: چندی پیش یکی از نیروهای ناجا به نام شهید حسین پاینده در راستای برقراری نظم و امنیت و مبارزه با منکر به شهادت رسید و ایشان شهید امر به معروف و نهی از منکر نامیده شد.

وی با بیان اینکه نیروهای نظامی استان در مبارزه با منکرات در جامعه پیشگام هستند و همواره با جان و دل در رابطه با منکرات سازمان‌دهی شده در دریا و صنوف مختلف مبارزه می‌کنند افزود: نیروهای نظامی گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند و همواره در وسط میدان حضور مؤثر دارند و البته نیازمند حمایت محکم هستند.