اداره آموزش و پرورش تالش از کسب مقام های برتر توسط دو دانش آموز از مدرسه خاتم الانبیاء (ص) این شهرستان، در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر گیلان به نقل از ایرنا  از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش تالش حاکی است که علی فرح بخش با اثر “زندگی به رنگ آتش” در رشته فیلم کوتاه داستانی به مقام دوم و صائم رضایی با وبلاگی با موضوع “حمایت از کالای ایرانی” برای دومین سال متوالی، عنوان برگزیده مسابقات کشوری را از آن خود کردند.

مرحله کشوری سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان در پنج رشته هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه، دستی و تجسمی، رسانه و فضای مجازی، ادبی و پژوهشی و هنرهای آوایی از  ۲۲ تا ۳۱ مرداد ماه، در اردوگاه بین المللی شهید باهنر تهران در حال برگزاری است.

فرح بخش در سال گذشته در رشته فیلم کوتاه رقابت های فرهنگی و هنری دانش آموزان کشور، عنوان سوم را به دست آورده بود و هدف از این مسابقات که در مراحل شهرستانی، استانی و سپس سراسری برگزار می شود، معرفی و ترغیب دانش آموزان خلاق است.
۳۲ هزار دانش آموز در ۴۴۰ مدرسه تالش، در سال تحصیلی گذشته مشغول تحصیل بودند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.