نادر جهان آرای عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پروش در رشت اظهار داشت: از تعامل سازنده همه مسئولان استانی بابت برگزاری جشنواره ملی جابربن حیان در گیلان قدردانی می‌کنم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر گیلان به نقل از تسنیم ، نادر جهان آرای عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پروش در رشت اظهار داشت: از تعامل سازنده همه مسئولان استانی بابت برگزاری جشنواره ملی جابربن حیان در گیلان قدردانی می‌کنم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه رتبه‌های تک رقمی در کنکور نتیجه تلاش و استعداد فردی دانش‌آموزان است گفت: میانگین نمرات نهایی دانش‌آموزان گیلانی در پایه دوازدهم ۱۱٫۷۳ درصد است و میانگین کشوری ۱۲٫۴ درصد است.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار گیلان نیازمند تلاش بیشتر برای کسب جایگاه بهتر است گفت: میانگین نمرات دانش‌آموزان گیلانی از میانگین کشوری پایین‌تر است اما دلیل بالاتر بودن رتبه ۵ استان دیگر از گیلان، بالا بودن جمعیت دانش‌آموزان آن استان‌ها است.

جهان آرای وضعیت فضاهای آموزشی در گیلان را ضعیف و گاهی بسیار فقیر دانست و بیان کرد: گیلان در زمینه اختصاص اعتبار در فصل فرهنگ و هنر در بحث اردوهای دانش‌آموزی نیز وضعیت بسیار نامطلوبی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی پیش دبستانی‌ها در کل کشور پایین است تصریح کرد: در استان گیلان حداکثر ۳۳ هزار دانش‌آموز ۵ تا ۷ ساله بایستی تحت پوشش تحصیلی قرار گیرند.

جهان آرای با اشاره به برگزاری با تاکید بر اتخاذ رویکرد قرآنی در پیش دبستانی‌ها افزود: قرار است جلسه‌ای با مربیان پیش دبستانی شهرستان رشت و با حضور نماینده ولی‌فقیه در گیلان جهت تقویت مفاهیم قرآنی در این مقطع تحصیلی داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با تاکید بر افزایش پوشش تحصیلی در روستاهای کم جمعیت استان گیلان گفت: سپاه و سازمان بهزیستی جهت همکاری با آموزش و پرورش برای پوشش تحصیلی دانش‌آموزان گیلانی در مقاطع پیش‌دبستانی اعلام آمادگی کردند.